
Bűnhistória – a folytatás
Paprika utcai ötösgyilkosság – 2. rész
Ha lemaradtál esetleg az első részről, akkor ide kattintva tudod elolvasni!
Az előző részben kiderült, kik voltak az áldozatok, ma érkezem a további részletekkel. Rozsi Jánost becsületes munkásemberként ismerték, de gyakran panaszkodott a vele együtt élő három nőre, akik gyakran szórakoztak, férfiakkal találkoztak, miközben neki kellett eltartania őket. Forró Mária kifejezetten kedvelte a férfitársaságot, és nem volt ismeretlen a szegedi éjszakai életben. A 42 éves asszony házasságra vágyott, és ha szórakozni ment, magával vitte nevelt lányát, Buborék Gizellát is. Bár Gizellát könnyűvérűnek tartották, valójában még szűz volt. Rozsi Jánosnét tisztességes asszonynak ismerték, bár felmerült a gyanú, hogy férjén kívül más (romantikus) kapcsolatokat is ápolt. A másfél éves Jánoska nagymamája, Forró Mária gondozásában volt, és éppen a gyilkosság előtt próbálták bölcsődébe helyezni. A szomszédok szerint Rozsiék házába több férfi is bejáratos volt, akik elsősorban Forró Máriát látogatták.
A nyomozók megállapították, hogy Rozsi János és Buborék Gizella április 25-én reggel hagyta el a házat, a lány dél körül végzett a munkájával, Rozsi pedig késő délután tért haza. A szomszédok szerint aznap délután még látták őket az udvaron, mielőtt elindultak volna vacsorázni. Másnap, április 26-án Buborék Gizella már nem jelent meg a munkahelyén. Aznap egy védőnő is járt a házuknál, de senki sem nyitott ajtót. A napilapokat április 26-tól nem vették át, ami arra utalt, hogy a gyilkosságokat április 25-én este követték el. A nyomozók szerint az indíték bosszú vagy szexuális elferdülés lehetett.
A szomszédok kezdetben azt állították, hogy április 25-én délután látták utoljára Rozsiékat, ami zavarta a nyomozást, hiszen ellentmondott a helyszíni adatoknak. Később elnézést kértek, és elismerték, hogy valószínűleg április 24-én látták őket.
A nyomozás során több gyanúsítottat is kihallgattak, köztük B. Bélát, Forró Mária korábbi udvarlóját, aki többször ellentmondásba keveredett. Egy másik gyanúsított, P. Pál, aki korábban egy fiatal lányt erőszakolt meg, azt állította, hogy egy egész családot kiirtott. Zs. Miklós, egy volt boncsegéd is gyanúba keveredett, mivel különös vonzalmat érzett a holttestek iránt, és kézírása megegyezett a házban talált üzenetével. Alibije azonban tisztázta őt.
A helyszínelés során megállapították, hogy az elkövető elvitte Rozsi János és Buborék Gizella karóráját, ezért elrendelték ezek körözését. Május 11-én jelentkezett egy tanú, aki azt állította, hogy egy férfi, akinek fején vérző seb volt, két karórát mutogatott neki április 25-én este.
Folytatás február 18-án…
Kiemelt fotó és szöveg forrása: https://eletellenibuncselekmenyek.hu/blog/bunugyek/a-szegedi-otosgyilkossag-i-resz.19.ahtml
Csillag Viktória,
Partiumi Keresztény Egyetem, Magyar-Angol nyelv és irodalom szak,
II. év