
Mesés karácsony 10.
Sokszor megesik, hogy az élet olyan helyzetekbe irányít, melyek teljesen váratlanok, és azt sem tudjuk, mit kezdjünk velük. Eleinte talán fel sem fogjuk, hogy mi szándéka van velünk a sorsnak, de én úgy gondolom, minden fordulat tartogat számunkra valamiféle tanulságot, melyek befolyásolják az előrehaladásunkat. A mai filmünk is egy váratlan szituációból indul ki, mely aztán számos rügyet bont.
Noel naplója
Jake Turner népszerű író, akinek könyveiért rengetegen rajonganak, főleg a hölgyek, ám sikerének ellenére csupán kutyája társaságában tölti a mindennapjait, visszahúzódva a nagyvilági ricsajtól. Pár nappal karácsony előtt Jake egy hívást kap, mely értesíti őt arról, hogy az édesanyja elhunyt, a házát, vagyonát pedig rá hagyta. A fiatal férfi tehát kénytelen hazatérni, hogy számbavegye örökségét, ugyanis nem járt otthon már több éve, mivel a szüleivel megromlott a kapcsolata. Jake egyetlen támasza ebben az időszakban a szomszédban élő, idősödő hölgy, Ellie, aki a kezdetektől fogva nagyon jól ismerte Jake családját. Egy nap, miközben a férfi az édesanyja által felhalmozott kacatok közt próbál rendet tenni, betoppan a házba egy fiatal nő, Rachel, aki egy különös történettel áll elő. Azt állítja, hogy édesanyja kilétére szeretne rájönni, és úgy tudja, hogy mielőtt ő megszületett volna, az anyja Jake családjának az otthonában lakott, náluk dolgozott. A férfinek sajnos semmi emléke erről, de úgy dönt, segít a lánynak felgöngyölíteni ezt a titkot, s együtt rá is bukkannak a lány anyjának, Noelnek a naplójára, melyben részletezve vannak a Turner családnál töltött napok. Ahhoz, hogy segíteni tudjon Rachelnek, Jake szembe kell nézzen a saját problémáival, traumáival, ez pedig nem egy egyszerű dolog.
Ahogy azt mondtam, néha a derült égből jövő villámcsapásként történik meg egy-egy dolog, mint például Jake édesanyjának a halála, vagy Rachel felbukkanása. Ezek az események azonban olyan kalandoknak lehetnek a katalizátorai, melyek arra kényszerítenek minket, hogy kilépjünk a saját kis világunk kényelmes buborékjából, és szembenézzünk a félelmeinkkel, rossz emlékeinkkel, röviden és tömören: önmagunkkal. Ez a film valóban érdekes és szórakoztató volt, sikerült lekötnie a figyelmemet, így bátran ajánlom mindenkinek!
Forró Bori,
Ady Endre Elméleti Líceum,
12. E osztály