Az internet veszélyei

Manapság mindenki lelkesen használja az internetes felületeket, szerves részévé vált a mindennapjainknak, mivel valljuk be, elég hasznos és rengeteg dologgal fejleszthetjük magunkat, napjainkban a vásárlást s egyéb feladatokat is interneten keresztül végzünk el, viszont ha belegondolnánk abba, hogy milyen veszélyekkel jár egy‐egy böngészésünk vagy cselekedetünk, akkor megfontoltabban kezelnénk a közösségi platformokat és az internetet. Az internet és a közösségi média az emberiség egyik legnagyobb találmánya, de ennek nem szabad rabjaivá esnünk. Előnynek tudhatjuk be az interneten történő kapcsolatteremtést, emellett tanulmányainkat is segíti, és a segítségre szorulóknak szóló felhívások nagyon gyorsan eljutnak a felhasználókhoz, ezáltal a közösség építését is szolgálva. Sokaknak az internetes felületek biztosítják a mindennapi megélhetést, olyan munkák által, mint például az online marketing.

Az internet és a közösségi platformok hátrányai közé sorolható a fiatalok mentális egészségének instabilitása. Az interneten való megnyilvánulás hatalmat is biztosít az emberek számára. Nagyrészt torzítja a fiatalok önképét, szocializálódását, ez mind az internet által okozott ingerek hatása, mivel az interneten és a valóságban sem bizonyul mindig igaznak az, amit látunk.

Számos megtévesztés érhet minket az internet által, személyes adataink megvédése ugyanannyira fontos, mint a mentális egészségünk, és ezek megőrzése érdekében az interneten töltött időnket megfelelően kéne korlátozzuk. Emellett számos kártevő pusztíthatja el az adatainkat. Leegyszerűsítve, olyan tartalmak vagy programok, amelyek akaratunkon kívül kerülnek az eszközökre. Ilyenek például a vírusok, kémprogramok, más néven fertőzések, az engedélyezetlen biztonsági szoftverek és még sok más. Adataink biztonságos tárolására kellő figyelmet érdemes fordítani. Fontos, hogy helyesen használjuk a mindennapokban a közösségi médiát. Használjuk eszközként, hogy megkönnyítsük a mindennapjainkat, a tervezés, az automatizálás és végül az összegzés folyamatát.

Összegzésképpen azt ajánlom, hogy megfontoltan és tudatosan legyünk részesei a közösségi médiának, ugyanígy, körültekintően engedjük, hogy részese legyen a mindennapjainknak!

Szekrényes Kristóf, 9. A osztályos tanuló írása a nagyváradi
Ady Endre Elméleti Líceum 
Mi újság, Ady? című diáklapjában