
Híresség az Adyban – interjú Hegyesi Béla karbantartóval
Amikor egy iskola személyzete új taggal bővül, a diákok általában közömbösek maradnak a változással szemben. Az Ady Endre Elméleti Líceum új karbantartója azonban valósággal lázba hozta a diákságot, amikor kiderült, hogy rendszeresen posztol TikTok videókat, mi több, jelenleg 169,3 ezer követővel rendelkezik a platformon. Hegyesi Béla karbantartó urat az Adys munkáról, a diákokról alkotott véleményéről és persze a tartalomgyártói tevékenységéről kérdeztük.

Miért döntött úgy, hogy pont az Adyban szeretne dolgozni?
H. B.: Megmondom őszintén, nekem a legelső, ami megtetszett, hogy itt általában mindenki magyarul beszél. A lányom ide járt iskolába, mikor először jöttem erre, olyan 6 éve, akkor döntöttem el, hogy ha csak mód van rá, szeretnék ide jönni dolgozni. Előtte mezőgazdaságban dolgoztam, falun.
Milyen érzés itt dolgozni, milyen a hangulat?
H. B.: Eddig pozitívan csalódtam. Annyira barátságos mindenki, nem tudom, hogy miért. Féltem az első hetekben, mert sokaktól hallottam, hogy gyerekekkel, fiatalokkal nehéz bánni. El se tudtam képzelni, hogy milyen lesz, de szeretek itt lenni, mert alapvetően is szeretem a társaságot. Szerintem príma választás volt, hogy idejöttem.
A következő kérdésre a legkíváncsibb mindenki… Miért kezdett el TikTokon videókat készíteni?
H. B.: A gyerekeim mondták, hogy jó ötlet lenne, ha elkezdenék én is TikTok videókat gyártani, mivel általában nem tudok komoly lenni, és sokat viccelődök. Ez a téma 3-4 évig egyáltalán nem foglalkoztatott. Utána szerencsét próbáltam, mivel a fiam szólt, hogy szerinte nem fogom tudni leelőzni a követőket, és így vágtam bele. Most már senki se tud lebeszélni róla. Magával ragadott TikTok, mert észrevettem, hogy akárhova megyek felismernek, köszönnek az emberek. Ez a hírnév olyan 2 éve kezdődött.
A videókhoz honnan jönnek az ötletek?
H. B.: Én mindig azt szoktam mondani, hogy a TikTok-hoz elég hülyének kell lenni. Ez vagy benne van az emberbe, vagy nincs, erőltetni nem lehet. Betanulni se lehet a szöveget, mivel az észrevehető lenne. Az ötletek szimplán csak jönnek, ha valami eszembe jut, akkor megpróbálom videóra venni, több-kevesebb sikerrel.
A vicceket is Ön találja ki?
H. B.: Az ember mindig hall valahol valamit, tehát nem minden poénom eredeti. Van, hogy itt-ott hallok egy jó beszólást, és abból már lehet valamit kezdeni. Ha ennyire vicces lennék, akkor írnék egy viccekkel teli könyvet, és megélnék belőle.
És az utolsó, de szintén témára törő kérdés: Hogyan kezeli a hírnevet?
H. B.: Általában nem okoz gondot, de van, mikor olyan a hangulatom, hogy inkább elbújnék az emberek elől, és olyankor eléggé kellemetlen. Meg persze nem mindenki tisztelettel közelít meg, és itt az alsó tagozatosokra gondolok, és ez zavaró tud lenni. De nem nagyon szoktam foglalkozni velük, mert engem ez boldogít, az, hogy vicces tartalmakat gyártok TikTok-ra. Ameddig élvezem, addig csinálom, és ha majd nem fogom, akkor abba fogom hagyni.
Reméljük, ezen interjú által sikerült mindenkinek jobban megismernie Hegyesi Béla urat, ugyanis jelenléte az iskolánkban nélkülözhetetlen. Nemcsak a mindennapi munkájáért, aminek eredménye az, hogy egy működőképes intézményben tanulhatunk, hanem a számos viccéért is, amik mindig mosolyt csalnak a diákok arcára.
Forró Bori és Tapaszi Jessica,
Ady Endre Elméleti Líceum,
11. E osztály