
Eszik vagy isszák a Valorantot?
Lefogadom, hogy veled is előfordult már, hogy annyira felhúzott egy bizonyos játék, hogy erősen elgondolkodtál azon, hogy „én befejeztem, letörlöm, nem kell ez nekem!”, de mégsem tetted… Nálam ilyen a Valorant.
Oké, oké, felmerülhet a kérdés, hogy de mi is az a Valorant?
Egy ingyenesen játszható, online taktikai lövöldözős játék, melyet a Riot Games fejlesztett ki és dobott piacra. Kicsit hasonló az Overwatch-hoz és a CS:GO-hoz, olyan, mintha az ő szerelemgyerekük lenne. A játékot egy 5v5-ös formátumban lehet játszani, ahol két csapat, a Támadók és a Védekezők harcolnak egymás ellen. A játék célja általában, hogy az egyik csapat sikeresen felrobbantsa a bombát, vagy pedig megvédje azt. Azonban itt nem csak „jó” és „rossz” fiúk/lányok lehetünk… minden kör előtt mi választhatunk 24 ügynök közül. Ezek az ügynökök különböző képességekkel rendelkeznek (egyesek „smoke-olni” tudnak egy területet, mások „flashelni” az ellenfelet, valamint sunyi módon csapdákat is el lehet helyezni). Az úgynevezett ügynököket több csoportba sorolhatjuk be:
- „Controllers”: ide tartoznak az irányítók (Astra, Brimstone, Harbor, Omen és Viper);
- „Sentinels”: ők az igazi tökös védekezők (Chamber, Cypher, Deadlock, Killjoy, Sage);
- „Duelists”, akik simán megoldják akár az 5v1-es szituációkat is (Iso, Jett, Neon, Phoenix, Raze, Reyna, Yoru);
- „Initiators”, akik nélkül bizonyos bázisok bevehetetlenek, mindig szükség van rájuk.
Jó tanács: ha sunyiban akarsz lapulni, a Sentinel csoportot ajánlom, de ha inkább „RUSH B”-fajta vagy, akkor bátran válassz a Duelist csoportból.
A játék ingyenes, és egy egyszerű regisztráció után simán játszhatod is! Sajnos, vagy nem sajnos, egyelőre csak Windows platformon érhető el, de cserébe akár egy okoshűtő is elviszi az alacsony gépigénye miatt. Ha szívesen kipróbálnád, a Riot Games oldalán ingyenesen letöltheted akár most is.
Végül pedig egy aranyszabály: a kör végén MINDIG (de mindig!) írd be a többieknek, hogy „GG”! Legyél példamutató, ne pedig toxikus. 😀
Varga Pavel